جستجو

تصویر تصادفی

salgard 4 - mohamad badri baabaadi 06.jpg

آمار بازدیدکنندگان

233امروزmod_vvisit_counter
362دیروزmod_vvisit_counter
2314این هفتهmod_vvisit_counter
2976هفته گذشتهmod_vvisit_counter
233این ماهmod_vvisit_counter
12115ماه گذشتهmod_vvisit_counter
305798کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 3 مهمان حاضر
IP شما: 54.87.70.14
 , 
امروز: 10 آبان 1393

پخش موسیقی آنلاین

Make sure you have at least Flash Player 7. If not,please download.

 سوگنامه استاد بهمن علا الدین (مسعود بختیاری) با عنوان" گاگریوه ها " منتشر شد.

 

http://www.axgig.com/images/63368900902230123879.jpg

 

      این اثر ارزشمند شامل مجموعه ای از مهمترین آثار منتشر شده (از سال 1385 تا 1390)در سوگ فقدان و نکوداشت این هنرمند فقید ایل بختیاری است که در چهار بخش شامل1- زندگی نامه و شرحی برآثار 2- سروده ها 3- نوشته ها و  4- برخی تصاویر آیین های بزرگداشت این هنرمند پر آوازه ی بختیاری، تقدیم علاقمندان وی شده است. مجموعه مذکور توسط غلامرضا پیلتن گردآوری و تنظیم و با مقدمه دکتر اردشیر صالح پور و دکتر غفار پور بختیار و همکاری موسسه پژوهش اندیشان کسری، توسط نشر داستان در حدود 470 صفحه روانه بازار کتاب شده است.

 

ادامه مطلب...

کتاب کوگ تاراز، رمانی است درباره ی ساعات پایانی زندگی بهمن علاءالدین که توسط زینت حسنی نویسنده توانای اهل فومن از زندگی شخصی و هنری زنده یاد بهمن علاءالدین (مسعود بختیاری) نوشته شده و از 22 خرداد 93 در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع گردیده است.

به گفته ی خانم حسنی این رمان حاصل ماهها تحقیق و ساعت ها گفتگو با دوستان استاد علاءالدین و بویژه خانواده علاءالدین بوده است اما بیشترین کمک را خود بهمن علاءالدین و صدایش به او کردند تا کار به سرانجام برسد.

http://axgig.com/images/88271451959904763721.jpg

ادامه مطلب...

 

آیین رونمایی از کتاب نه دال نوشته دکتر اردشیر صالح پور و ری  گشون تفنگ آ علیداد خدرسرخ شامگاه دیروز 30 فروردین ماه 1393 با حضور محمد بهشتی مشاور ریس سازمان  میراث فرهنگی و صنایع دستی وجمعی  از اهالی فرهنگ و هنر . نویسندگان و پژوهشگران در در موزه ایران باستان برگزار شد.
http://axgig.com/images/58145488794096820660.jpg
 
http://axgig.com/images/52397446928701280782.jpg
 

ادامه مطلب...

رمان تاریخی «تفنگ نُه دال» که همه داستان‌های آن بر اساس واقعیت شکل گرفته، از زبان این تفنگ برای خواننده بازگو می‌شود.

ادامه مطلب...

آرنگِ ویر

"آرنگ ویر" مجموعه شعرهای لری بختیاری از آرمان راکیان است که انتشارات نیوشه در شهرکرد آنرا منتشر نموده است. دیباچه ی زبان شناسی از ظهراب مددی و مقدمه ای از داراب رئیسی بر این مجموعه را افزوده گشته است.

در ابتدای کتاب تازه منتشر شده آرنگِ ویر ، عباس قنبری عُدیوی (مدیر انتشارات نیوشه ) در توصیف اش نوشته است ؛ کتاب ادبی آرنگ ویر (صدای خیال) مجموعه ی سروده های گویشی آرمان راکیان ، شاعر جوان و نام آور بختیاری است.که با بهره مندی از فرهنگ عامه ، ادبیات و تاریخ اجتماعی - فرهنگی نیاکان خویش سخن میگوید. آرمان راکیان برگزیده چندین جشنواره شعر بومی - محلی و گویشی نظیر تمدار بیت ، همدرنگ ، گپ دل و بنه وار است.

 

 

 

 

ادامه مطلب...

فرهنگ‌نامه لری و بختیاری خداداد شهبازی با نام "فرهنگ ماندگار" آماده چاپ شد.

ادامه مطلب...

فرهنگ گویش لری» نوشته محمد رضوی عنوان کتابی است که انتشارات پازینه آن را آمادهچاپ کرده است. این کتاب سیری در تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و ادب مناطق لرنشین ایران دارد.

ادامه مطلب...

انتشارات محراب قلم کتاب «چراهای شگفت‌انگیز استان چهارمحال و بختیاری» را در قالب مجموعه‌ی «چراهای شگفت‌انگیز ایران‌شناسی» منتشر کرده است.

ادامه مطلب...

این روزها کتابی تحت عنوان "یک ایل یک صدا" به بازار کتاب کشور عرضه شده است.در این کتاب که ثمرۀ تحقیقات چند سالۀ سعید شیرین بیان در شعر و موسیقی بهمن علاءالدین است می توانیم تمامی اشعاری که بهمن علاءالدین در آلبوم هایش خوانده است مطالعه کنیم.نگاهی به موسیقی قبل از انقلاب بهمن علاءالدین و مصاحبه با بزرگان موسیقی و شعر ایران زمین و همچنین نقطه نظرات خوانندگان،خبرنگاران،فعالان عرصه فرهنگ لری و بختیاری و...را در مورد شخصیت و هنر بهمن علاءالدین بخوانیم.از جملۀ این افراد استاد عطاا... جنگوک است که در آلبوم های مالکنون و هی جار با استاد علاءالدین همکاری تنگاتنگی داشت.

ادامه مطلب...


كتاب بوي خوش باوينه در3 بخش مقالات تعدادي از اساتيد دانشگاه هاي كشور درمورد نقش موسيقيايي زنده ياد مسعود بختياري دربازيابي تاريخ وفرهنگ بختياري ،نت هاي تصنيف هاي بهمن و تصاويري از كوچ عشاير و طبيعت بختياري به كوشش هوشنگ فرجي فر چاپ وروانه بازار كتاب شد.