جستجو

تصویر تصادفی

IMG_1454.jpg

آمار بازدیدکنندگان

308امروزmod_vvisit_counter
289دیروزmod_vvisit_counter
1349این هفتهmod_vvisit_counter
1876هفته گذشتهmod_vvisit_counter
6705این ماهmod_vvisit_counter
9921ماه گذشتهmod_vvisit_counter
279490کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 7 مهمان, 1 عضو حاضر
IP شما: 54.196.206.17
 , 
امروز: 30 مرداد 1393

پخش موسیقی آنلاین

Make sure you have at least Flash Player 7. If not,please download.

کتاب کوگ تاراز، رمانی است درباره ی ساعات پایانی زندگی بهمن علاءالدین که توسط زینت حسنی نویسنده توانای اهل فومن از زندگی شخصی و هنری زنده یاد بهمن علاءالدین (مسعود بختیاری) نوشته شده و از 22 خرداد 93 در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع گردیده است.

به گفته ی خانم حسنی این رمان حاصل ماهها تحقیق و ساعت ها گفتگو با دوستان استاد علاءالدین و بویژه خانواده علاءالدین بوده است اما بیشترین کمک را خود بهمن علاءالدین و صدایش به او کردند تا کار به سرانجام برسد.

http://axgig.com/images/88271451959904763721.jpg

ادامه مطلب...

 

آیین رونمایی از کتاب نه دال نوشته دکتر اردشیر صالح پور و ری  گشون تفنگ آ علیداد خدرسرخ شامگاه دیروز 30 فروردین ماه 1393 با حضور محمد بهشتی مشاور ریس سازمان  میراث فرهنگی و صنایع دستی وجمعی  از اهالی فرهنگ و هنر . نویسندگان و پژوهشگران در در موزه ایران باستان برگزار شد.
http://axgig.com/images/58145488794096820660.jpg
 
http://axgig.com/images/52397446928701280782.jpg
 

ادامه مطلب...

رمان تاریخی «تفنگ نُه دال» که همه داستان‌های آن بر اساس واقعیت شکل گرفته، از زبان این تفنگ برای خواننده بازگو می‌شود.

ادامه مطلب...

آرنگِ ویر

"آرنگ ویر" مجموعه شعرهای لری بختیاری از آرمان راکیان است که انتشارات نیوشه در شهرکرد آنرا منتشر نموده است. دیباچه ی زبان شناسی از ظهراب مددی و مقدمه ای از داراب رئیسی بر این مجموعه را افزوده گشته است.

در ابتدای کتاب تازه منتشر شده آرنگِ ویر ، عباس قنبری عُدیوی (مدیر انتشارات نیوشه ) در توصیف اش نوشته است ؛ کتاب ادبی آرنگ ویر (صدای خیال) مجموعه ی سروده های گویشی آرمان راکیان ، شاعر جوان و نام آور بختیاری است.که با بهره مندی از فرهنگ عامه ، ادبیات و تاریخ اجتماعی - فرهنگی نیاکان خویش سخن میگوید. آرمان راکیان برگزیده چندین جشنواره شعر بومی - محلی و گویشی نظیر تمدار بیت ، همدرنگ ، گپ دل و بنه وار است.

 

 

 

 

ادامه مطلب...

فرهنگ‌نامه لری و بختیاری خداداد شهبازی با نام "فرهنگ ماندگار" آماده چاپ شد.

ادامه مطلب...

فرهنگ گویش لری» نوشته محمد رضوی عنوان کتابی است که انتشارات پازینه آن را آمادهچاپ کرده است. این کتاب سیری در تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و ادب مناطق لرنشین ایران دارد.

ادامه مطلب...

انتشارات محراب قلم کتاب «چراهای شگفت‌انگیز استان چهارمحال و بختیاری» را در قالب مجموعه‌ی «چراهای شگفت‌انگیز ایران‌شناسی» منتشر کرده است.

ادامه مطلب...

این روزها کتابی تحت عنوان "یک ایل یک صدا" به بازار کتاب کشور عرضه شده است.در این کتاب که ثمرۀ تحقیقات چند سالۀ سعید شیرین بیان در شعر و موسیقی بهمن علاءالدین است می توانیم تمامی اشعاری که بهمن علاءالدین در آلبوم هایش خوانده است مطالعه کنیم.نگاهی به موسیقی قبل از انقلاب بهمن علاءالدین و مصاحبه با بزرگان موسیقی و شعر ایران زمین و همچنین نقطه نظرات خوانندگان،خبرنگاران،فعالان عرصه فرهنگ لری و بختیاری و...را در مورد شخصیت و هنر بهمن علاءالدین بخوانیم.از جملۀ این افراد استاد عطاا... جنگوک است که در آلبوم های مالکنون و هی جار با استاد علاءالدین همکاری تنگاتنگی داشت.

ادامه مطلب...


كتاب بوي خوش باوينه در3 بخش مقالات تعدادي از اساتيد دانشگاه هاي كشور درمورد نقش موسيقيايي زنده ياد مسعود بختياري دربازيابي تاريخ وفرهنگ بختياري ،نت هاي تصنيف هاي بهمن و تصاويري از كوچ عشاير و طبيعت بختياري به كوشش هوشنگ فرجي فر چاپ وروانه بازار كتاب شد.

 

به همت قهرمان محمدی گزیده شعرهای شماری از شاعران بختیاری ,چاپ و راهی بازار فرهنگ و ادب گردید.

این شاعر طی فراخوانی از شاعران بختیاری و بختیاری سرا خواسته بود تا گزیده ای از شعرهای خویش را به پژوهشکده شخصی اش ارسال کنند و خود نیز با کمک گرفتن از کتابخانه ها ,رسانه ها ,جشنواره ها و جنگ های ادبی به گردآوری برخی اشعار همت گماشت.در جلد نخست شعرهایی از برخی از شاعران نام آشنا و نوخاسته را به ترتیب الفبایی تدویت و چاپ کرده است.

منبع:هفته نامه زاگرس ایران